XVI Festiwal Muzyki Polskiej w Györ

Z okazji Święta Niepodległości, w dniu 12 listopada br. w Györ na Węgrzech odbył się Festiwal Muzyki Polskiej.

Na zaproszenie organizatorów, tj. Samorządu Narodowości Polskiej, Szkoły Muzycznej im. Ferenca Liszta w Györ oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Budapeszcie, w Festiwalu tym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Franciszek Wawro, któremu akompaniował Pan Wojciech Majchrowicz oraz Michał Stochel.

W Festiwalu tym, mającym formułę konkursową wzięli udział młodzi artyści z Czech, Słowacji, Rumunii, Polski oraz oczywiście Węgier. Obaj nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, a wśród laureatów Festiwalu znalazł się Michał Stochel, który otrzymał „Nagrodę za najdoskonalsze wykonanie”.

Znakomity występ naszych reprezentantów, których do występu przygotowali Pan Franciszek Lotycz oraz Pan Dariusz Baszak, zaowocował zaproszeniem dla naszej szkoły do udziały w tym cyklicznym wydarzeniu w roku przyszłym.

Młodym Artystom i ich Pedagogom gratulujemy występu i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej szkoły.