Wycieczka klas III – VI OSM II st. w Pieniny w dniach 5-7.10.2022 r.

Nasza podróż tradycyjnie rozpoczęła się na parkingu szkolnym, pięknego słonecznego poranka. Pierwszym etapem było przejście do masywu Trzech Koron, a dokładnie na Okrąglicę lecz tym razem jednak wchodziliśmy nie od Krościenka lecz od Hałuszowej. Mimo początkowych obaw o kondycję, wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce, gdzie widok przy pięknej pogodzie wręcz zapierał dech i rekompensował wszystkie trudy. Po zejściu do Sromowiec Niżnych pojechaliśmy prosto do naszego punktu docelowego do Kacwina. Pani Danusia jak zwykle powitała nas ciepło, jak to starych znajomych (byliśmy tam po raz szósty). Po obiadokolacji był czas na wypakowanie się i odpoczynek.

Następnego dnia część grupy udała się do Sromowiec Niższych na spływ tratwami do Szczawnicy, a kilkanaście osób zdecydowało się na wycieczkę rowerową wzdłuż Dunajca. Pogoda była cudna, pełne słońce, ponad 200C. Pełnia szczęścia. Po atrakcjach wodnych i rowerowych wjechaliśmy jeszcze na Palenicę, skąd można było podziwiać okolicę, a także wyjątkowo piękne Tatry, całe w śniegu. Po zjechaniu do Szczawnicy młodzież miała ok 1,5 godziny czasu wolnego, a potem wróciliśmy do Kacwina, gdzie nasza przemiła gospodyni przygotowała nam grilla. Było ognisko, śpiewy, tańce, gra w siatkówkę, słowem dla każdego coś dobrego. Wszyscy doskonale się bawili.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Niedzicy, gdzie zwiedziliśmy zamek oraz zaliczyliśmy rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Pogoda znowu nas rozpieszczała, było słonecznie i bardzo ciepło. Ok. 14.00 wróciliśmy do Kacwina na obiad, a następnie, ku ubolewaniu, musieliśmy już wracać. Droga do domu przebiegła bez zakłóceń i ok. godz. 22.00 byliśmy na terenie szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Wyjazd ten był wspaniały, młodzież doskonale się bawiła, pogoda była niewiarygodnie piękna, było ciepło. Już czekamy na następną wycieczkę.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniałą, ciepłą atmosferę, nauczycielom za sprawowaną nad uczniami wytrwałą opiekę, a panu kierowcy z firmy Almar za profesjonalną pracę. Dziękuję również Radzie Rodziców oraz stowarzyszeniu „Symfonia” za pomoc w sfinansowaniu naszego wyjazdu.

Tomasz Rokosz

fot. Jakub Podwyszyński

Więcej zdjęć z wycieczki – w GALERII.