Warsztaty saksofonowe w ramach IV Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego 2022.

W dniach 22 – 24 kwietnia 2022 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna, w ramach IV Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego, odbyły się warsztaty saksofonowe prowadzone przez znakomitych wykładowców: prof. dr hab. Pawła Gusnara, ad. dr hab. Magdaleny Jakubskiej -Szymiec, dr Łukasza Nędzy i dr Alicji Wołyńczyk.

Uczniowie z klasy saksofonu pana Jacka Szotta uczestniczyli w warsztatach, które były jedną z nagród konkursu saksofonowego.

Ogólnopolski Konkurs dla uczniów klas saksofonu szkół muzycznych I i II stopnia pod nazwą IV Konfrontacje Młodych Saksofonistów EDYCJA ONLINE odbył się początkiem kwietnia bieżącego roku. W konkursie wzięło udział 91 saksofonistów z całej Polski.

Program festiwalu obejmował m.in. warsztaty wykłady, wystawy instrumentów a także koncert finałowy, podczas którego nasi uczniowie:

Grzegorz Polnik, Jagoda Szott oraz Laura Hrycewicz otrzymali dyplomy oraz nagrody za wyróżnienie w konkursie.

W konkursie oraz warsztatach dobrze zaprezentował się również Iwo Chwalisz.

Ogromne podziękowania kierujemy do działającego przy naszej szkole Stowarzyszenia Muzycznego ‘’Symfonia’’ za sfinansowanie wyjazdu na festiwal.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom: Grzegorzowi, Jagodzie, Laurze, ich nauczycielowi Panu Jackowi Szottowi oraz akompaniatorom pani Stefani Werbowieckiej i Panu Wojciechowi Majchrowiczowi!

Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych inspiracji!

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w GALERII.