WARSZTATY SAKSOFONOWE: 27 kwietnia 2022 – sala kameralna C14  – godz. 8.30

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły na WARSZTATY SAKSOFONOWE, które odbędą się 27 kwietnia br. ( środa ) o godz. 8.30 w sali kameralnej ( budynek C – sala C14 )

Warsztaty poprowadzą  dr hab. Łukasz Wójcicki  oraz Agnieszka Sucheniak-Wójcicka – wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

KONCERT w ramach Warsztatów saksofonowych.

27 kwietnia 2022 – sala kameralna C14 – godz.13.00

Łukasz Wójcicki – saksofon

Agnieszka Sucheniak – Wójcicka – fortepian

oraz uczestnicy warsztatów

Wstęp wolny

dr hab. Łukasz Wójcicki – muzyk, saksofonista i pedagog, laureat licznych konkursów polskich i zagranicznych, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi,  stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Latem 2015 roku reprezentując Polskę na Światowym Kongresie Saksofonowym w Strasburgu dokonał prapremiery dedykowanej mu Sonaty Grzegorza Duchnowskiego. Od 2002 roku współpracuje z pianistką Agnieszką Sucheniak, absolwentką klasy fortepianu  profesor Beaty Cywińskiej. Duet ma na swoim koncie liczne prawykonania, oraz szeroki repertuar muzyki współczesnej, który jest rezultatem stałej współpracy z kompozytorami młodego pokolenia.

dr Agnieszka Sucheniak-Wójcicka – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Beaty Cywińskiej. Swoje umiejętności doskonaliła w trakcie wielu kursów mistrzowskich pod kierunkiem m. in. Aleksieja Orłowieckiego, Józefa Stompla, Andrzeja Jasińskiego. Laureatka wielu konkursów polskich i zagranicznych. Obecnie jest starszym wykładowcą w Akademii Muzycznej w Łodzi. Oprócz działalności pedagogicznej występuje solo oraz w duecie z mężem Łukaszem Wójcickim. Współpracuje jako akompaniator z zagranicznymi saksofonistami i innymi instrumentalistami w ramach konkursów i kursów mistrzowskich.