Warsztaty puzonowe 19.12.2022 r. godz. 9:00

Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji zaprasza w dniu 19 grudnia 2022 r. nauczycieli, uczniów i sympatyków puzonu na warsztaty metodyczne prowadzone przez wykładowcę Akademii Muzycznej im. Korola Lipińskiego we Wrocławiu Pawła Maliczowskiego.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 9:00
Serdecznie zapraszamy !

Paweł Maliczowski urodził się 07.09.1979r. w Przemyślu. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Przemyślu w klasie puzonu mgr Stanisława Baryły. W roku 2003 ukończył Akademię Muzyczną im Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie ad. Michała Mazurkiewicza. Kilkakrotnie uczestniczył w Kursach Interpretacji Muzycznej w Dusznikach Zdroju ( 2000r.  2001.) gdzie warsztaty muzyczne były prowadzone przez Eliot’a Chasanov’a (USA).

W trakcie studiów był laureatem w Konkursie Małych Form Muzycznych organizowanych przez Akademię Muzyczną we Wrocławiu ( 2000r. II miejsce, 2001 r.- I miejsce, 2002 r.-I miejsce, 2003r.- I miejsce ).

Dwukrotnie brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie ( 2002r. II etap, 2003r. finał ).  W 2002r. brał udział w Międzynarodowym Konkursie Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych w Gdańsku gdzie otrzymał wyróżnienie.  W roku 2005 reprezentował Akademię Muzyczną we Wrocławiu wraz z Kwartetem Dętym Blaszanym na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w Warszawie. Zespół otrzymał dyplom finalisty w kategorii Instrumentów Dętych Blaszanych.

Jako solista i kameralista brał udział w koncertach z Filharmonią Wrocławską, Sudecką, na V Przemyskim Festiwalu Organowym Salezjańskie Lato, oraz z Orkiestrą Kameralną „Capella Premisliensis”.

Obecnie pracuje jako puzonista na stanowisku muzyka solisty w Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi, operowymi i kameralnymi. Prowadzi klasę puzonu i tuby podczas Wakacyjnych Kusów Interpretacji w Dusznikach – Zdroju.  Jest nauczycielem gry na puzonie w Szkołach Muzycznych we Wrocławiu, prowadzi klasę puzonu na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.