WARSZTATY KLARNETOWE: 27 kwietnia 2022 – sala kameralna C15  – godz.8.30

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły na WARSZTATY KLARNETOWE, które odbędą się 27 kwietnia br. ( środa ) o godz. 8.30 w sali C15  ( budynek C ). Warsztaty poprowadzi dr Paweł Kroczek, wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Paweł Kroczek w 2011 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W latach 2011 – 2013 studiował w Lund University – Musikhögskolan I Malmö, gdzie kształcił się pod kierunkiem jednego z najwybitniejszych klarnecistów młodego pokolenia – Olliego Leppäniemiego.

W 2009 r. był stypendystą programu Socrates – Erasmus – studia w klasie klarnetu dra Igora Frantisaka – Ostravska Univerzita (Ostrava, Czechy).

W 2016 r. w macierzystej uczelni otrzymał stopień doktora sztuki i został zatrudniony na wydziale instrumentalnym.

Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in.: D. Altmann, S. Brill, N. Cox, J. Montilla, F. Heau, K. Dohnal, G. Varga, N. Pinto, M. Polak, J. Peitz, A. Adamski, K. Wolak, W. Komsta.

Jest pierwszym klarnecistą orkiestry Collegium F oraz L’autunno. Współtworzy oktet dęty Kapela Farna.

Współpracuje z wieloma orkiestrami na terenie całego kraju, pracując pod kierunkiem wybitnych dyrygentów: Gabriel Chmura, Jacek Kasprzyk, Marcin Sompoliński, Nikolai Znaider, Jakub Chrenowicz, Przemysław Neumann, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski. Występował podczas licznych festiwali, m.in.: Animator, Malta Festiwal, Poznańska Wiosna Muzyczna, Przemyska Jesień Muzyczna, Transatlantyk, Nostalgia Festival, Festiwal im. Karola Szymanowskiego w Pekinie, Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad pięćdziesiąt prawykonań, w tym utwory z dedykacjami kompozytorskimi. Dokonał nagrań radiowych, telewizyjnych oraz CD. Jako solista występował m.in. z orkiestrami Akademii Muzycznej w Poznaniu, Opery Poznańskiej oraz z orkiestrą CollegiumF.

W latach 2015-2020 r. brał udział jako prelegent oraz solista w Międzynarodowej Konferencji „Narwy Instrumentów Dętych” w AM w Poznaniu. W 2017 r. wystąpił podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Klarnet wczoraj i dziś” w AS w Szczecinie – publikacja referatu w zeszycie naukowym. W 2018 r. był jednym z artystów VIII Międzynarodowego Festiwalu i Kongresu Klarnetowego w Gyor (Węgry). W roku 2019 wystąpił z recitalem oraz referatem podczas IX Międzynarodowego Festiwalu i Kongresu Klarnetowego w Camerino (Włochy). W tym samym roku wystąpił również w ramach II Międzynarodowej Konferencji Klarnetowej w AM w Krakowie.

W 2020 r. wystąpił z recitalem na festiwalu WoodwindFest 2020 w Ridgefield New Jersey.

tekst zapożyczony ze strony https://amuz.edu.pl/o-uczelni/struktura/pedagodzy/k-l-l/pawel-kroczek/