Trąbkowe warsztaty metodyczne z prof. dr hab. Stanisławem Dziewiorem.

W dniu 15.11.2021 r. w sali kameralnej naszej szkoły odbyły się warsztaty klasy trąbki, które poprowadził prof. dr hab. Stanisław Dziewior – trębacz z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Profesor jest również absolwentem w/w uczelni w klasie trąbki doc. A. Miczki.

Podstawowym nurtem Jego działalności artystycznej jest praca solisty i kierownika grupy trąbek w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą związany jest od 1980 roku.

Wstępem do warsztatów był wykład w którym Profesor poruszył kwestie oddechu, zadęcia, artykulacji, odpowiedniej postawy podczas gry, umiejętności zachowania się na scenie czy radzenia sobie z tremą. Następnie po przeprowadzaniu grupowej rozgrzewki odbyły się zadęcia indywidualne. Mimo sporej grupy chętnych uczniów każdy mógł skorzystać z cennych, rzeczowych sugestii Profesora. Zajęcia przebiegały w super atmosferze z dozą cennych wskazówek i fachowych uwag.

Nauczycielom i uczniom biorącym udział w/w warsztatach serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w GALERII.