„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”.

Świetlica szkolna w roku 2022/2023 bierze udział ogólnopolskim projekcie edukacyjnym w ramach Akademii Świetlicowej – pt.  „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”.  W tej edycji uczniowie będą zwiedzali poszczególne kontynenty. Projekt składa się z 6 modułów – 5 dotyczących barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” – odnoszący się do wszystkich kontynentów.

CELE PROJEKTU:

• wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
  • uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
  • rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
  • zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce

Wychowawcy świetlicy