SUKCESY PIANISTÓW z sekcji fortepianu I st. na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „MŁODY WIRTUOZ”.

W dniach 5 i 6 lutego 2022 roku  w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku odbył się XIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”. Organizatorem tego wydarzenia była Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury i stanowi ono część projektu Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic ”. Do udziału w Konkursie zgłosiło się ponad 120 uczestników z całej Polski oraz zagranicy ze Szkół Muzycznych I stopnia.

Przesłuchania odbywały się w formie hybrydowej (stacjonarnie i online) w czterech grupach wiekowych. Pracami jury grupy I kierowała pani prof.  Lyudmila Zakopets , w grupie II przewodniczył  prof. oś. Janusz Ostrowski, w grupie III prof. Artur Jaroń , w grypie IV przewodniczącą była pani prof.  Jekatyrina Drzewiecka.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z  sekcji fortepianu I st. : Natanael KOLCZYK, Marcelina BUKOWSKA, Martyna KĘDZIORA, Antoni SARNICKI, Antoni WALCZAK, Michał PIASECKI, Tymoteusz WITKO, Urszula PAŚKO, Milena WALCZAK

NASI LAUREACI KONKURSU:

Złoty Wirtuoz

Martyna KĘDZIORA – naucz. Jadwiga Bosek-Serefko
Marcelina BUKOWSKA – naucz. Łukasz Magdziak
Antoni SARNICKI – naucz. Paweł Walciszewski

Srebrny Wirtuoz

Antoni WALCZAK – naucz. Paweł Walciszewski
Natanael KOLCZYK – naucz. Łukasz Magdziak
Tymoteusz WITKO – naucz. Jadwiga Bosek-Serefko

Duet fortepianowy – Martyna KĘDZIORA & Antoni SARNICKI
naucz. Jadwiga Bosek-Serefko/Paweł Walciszewski

Duet fortepianowy – Tymoteusz WITKO & Michał PIASECKI
naucz. Jadwiga Bosek-Serefko/Paweł Walciszewski

Duet fortepianowy – Urszula PAŚKO & Milena WALCZAK
naucz. Paweł Walciszewski

GRATULACJE dla uczniów i pedagogów !!