Relacja z Koncertu SOLO I KAMERALNIE – 14.06.2022 r.

W dniu 14 czerwca 2022 r. w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany z inicjatywy nauczycieli sekcji instrumentów strunowych naszej szkoły.

Wystąpili w nim uczniowie klasy gitary Leszka Suszyckiego – Kacper Kopański i Jakub Chachura oraz absolwentka klasy wiolonczeli Anny Magdziak – Urszula Jarosz, którzy z towarzyszeniem Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego w składzie Magdalena Betleja, Małgorzata Kopańska, Renata Witkowska i Magdalena Jarosz wykonali koncerty gitarowe G – dur i D-dur A. Vivaldiego oraz koncert wiolonczelowy C – dur J. Haydna.

Wystąpiło także trio w składzie Aleksandra Chmura, Justyna Styrna i Piotr Świst z klasy Magdaleny Betlei, w którego wykonaniu zabrzmiało pięć utworów na dwoje skrzypiec i fortepian D. Szostakowicza.

Ponadto młodzi artyści klasy gitary Mikołaj Bator, Jakub Chachura, Kacper Kopański i wiolonczelistka Urszula Jarosz zaprezentowali się solo, wykonując kompozycje J. S. Bacha, F. Sora, M. Giulianiego, J. Vinasa.

Koncert prowadziła Jolanta Nodżak-Furgała.

Koncert został gorąco przyjęty przez publiczność i stanowił wspaniałe podsumowanie całorocznej pracy nauczycieli i uczniów. Dla młodych adeptów sztuki to cenne doświadczenie estradowe, a dla nauczycieli ogromna radość wspólnego muzykowania z uczniami.

Wielkie brawa dla naszej wspaniałej młodzieży!