Relacja z koncertu „Muzyczna dla Ukrainy”

24 lutego 2022 roku świat się zatrzymał. Za wschodnią granicą Polski, na  naszych oczach rozpoczęła się okrutna wojna, która zabija niewinnych ludzi i w gruzy zamienia miasta. Ukraina pogrążyła się w bólu, smutku i płaczu, a strach, niepewność i ogromne cierpienie stały się dla jej mieszkańców codziennością.

Dźwięk syren, huk wystrzałów, widok rozpadających się budynków – naprawdę trudno uwierzyć, że to wszystko  dzieje się tuż obok nas. Nie sposób pogodzić się z dramatycznymi wydarzeniami, które w ostatnich dniach są udziałem naszych ukraińskich przyjaciół i sąsiadów.

W obliczu tej  kompletnie niezrozumiałej tragedii nikt nie przechodzi obojętnie – niemal każdy chce dziś podać rękę Ukrainie, okazać wsparcie i wyrazić swój sprzeciw wobec wojny.

Społeczność Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu dołączyła do grona solidarnych z Ukrainą za pośrednictwem muzyki – tej siły, która ponad wszelkimi granicami i podziałami, potrafi jednoczyć, rozgrzewać serca i napełniać nadzieją, sztuki, która za pomocą dźwięków przynosi – tak bardzo potrzebne nam dziś wszystkim – pozytywne emocje i przeżycia.

Charytatywny koncert „Muzyczna dla Ukrainy” w wykonaniu uczniów i pedagogów naszej Szkoły odbył się 10 marca 2022 roku w Sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Koncertowi towarzyszył szczytny cel – zbiórka funduszy na pomoc dla Ukrainy. Z zakupionych przed koncertem biletów i datków po koncercie – cegiełek udało się zebrać 5946 złotych i 66 groszy.

Dziękujemy, za każdą przekazaną złotówkę. Zabrane środki zostaną przekazane na Polski Czerwony Krzyż, który otrzymane fundusze przeznaczy na zakup żywności oraz środków medycznych dla mieszkańców Ukrainy.

Naszym drogim Przyjaciołom z Ukrainy życzymy, by wojna się jak najszybciej się skończyła i żeby odzyskali to, co w ostatnich dniach zostało im bezprawnie i brutalnie zabrane. Życzymy, by na nowo odnaleźli spokój i radość oraz żeby wkrótce  mogli powrócić do swoich domów i bliskich.

Mieszkańcy Ukrainy – jesteśmy z Wami!

Jolanta Nodżak – Furgała

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu – w GALERII.