Mocna reprezentacja naszych uczniów na 5 edycji Podkarpackiego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych w Kamieniu.

16 maja b.r. odbyła się 5 edycja Podkarpackiego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych w Kamieniu.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu podkarpackiego klas fletu, oboju, klarnetu, fagotu i saksofonu a celem wydarzenia była popularyzacja gry na instrumentach dętych drewnianych wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń, dyskusji pomiędzy pedagogami.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, pracom Jury przewodniczyła Pani Agata Piotrowska-Bartoszek z Akademii Muzycznej im. K. G. Bacewiczów w Łodzi.

Nasi laureacie konkursu:

Grupa I obój

Magdalena Łaba – I miejsce
Klasa oboju – mgr Agnieszka Kłos

Grupa II obój

Kamila Górka – GRAND PRIX
Emilia Przybocka – II miejsce
Klasa oboju – mgr Agnieszka Kłos

Grupa I saksofon

Grzegorz Polnik – I miejsce
Klasa saksofonu – mgr Jacek Szott
Akompaniament – mgr Wojciech Majchrowicz

Maja Wiater – II miejsce
Klasa saksofonu – mgr Tomasz Kłos

Grupa II saksofon

Iwo Chwalisz – II miejsce
Klasa saksofonu – mgr Jacek Szott
Akompaniament – mgr Wojciech Majchrowicz

Pani Agnieszka Kłos otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia a Pan Wojciech Majchrowicz i Pan Marcin Kasprzyk dyplom za wyróżniający akompaniament. Laureatom konkursu oraz ich Pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.