Kontrast
Czcionka

Informujemy, że zgodnie z informacjami przekazanymi w mediach nasza Szkoła dla wszystkich chętnych uczniów w wieku 12-18 lat oraz nauczycieli organizuje szczepienia przeciw COVID-19.

Wszystkich zainteresowanych szczepieniem prosimy o składanie do dnia 15 września br. w sekretariacie szkoły deklaracji o chęci zaszczepienia.

O rodzaju szczepionki jaką przeprowadzone zostanie szczepienie decyduje punkt szczepień.

Szczepienia obędą się w punkcie szczepień w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu przy ul Monte Cassino.

O terminie szczepień wszystkich zainteresowanych (rodziców i nauczycieli) powiadomimy po jego ustaleniu z punktem szczepień - jest on uzależniony od ilości złożonych deklaracji.

Zgodnie z zaleceniami pracowników punktu szczepień oraz rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, szczepienie uczniów odbędzie się w obecności rodzica lub opiekuna prawnego, który przed szczepieniem wypełnić musi Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przez szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19. Punkt szczepień zapewnia obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka.

Informujemy, że istnieje także możliwość szczepienia dla najbliższej rodziny uczniów, osoby te w przypadku chęci zaszczepienia zobowiązane są do złożenia deklaracji i wypełnienia Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przez szczepieniem przeciw COVID-19 dla osoby dorosłej.

Minister Zdrowia zaznaczył, że szczepionki zostały dopuszczone do stosowania po przejściu odpowiedniej procedury potwierdzającej ich bezpieczeństwo i skuteczność. Wskazał, które szczepionki mogą być podawane dzieciom od 12. roku życia, a także przywołał dane związane z badaniami klinicznymi w tej grupie wiekowej. Podkreślił, że działania niepożądane wśród nastolatków w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych, jakie pojawiają się u osób po 18. roku życia i starszych. Zazwyczaj mają one łagodny charakter i obejmują: ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, gorączkę, zmęczenie, ból głowy, mięśni i stawów.

List Ministra Zdrowia - do pobrania

Deklaracja dla ucznia (rodzica lub opiekuna prawnego) - do pobrania

Deklaracja dla nauczyciela - do pobrania

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19 – do pobrania