Kontrast
Czcionka

„Młody Muzyk Roku 2020” jest ogólnopolskim, prestiżowym konkursem dla uczniów szkół muzycznych, w trakcie którego zostanie wybrany najlepszy młody wirtuoz grający na instrumencie klasycznym. Wydarzenie organizowane jest przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Muzyki i Tańca.

Podczas emitowanych w TVP Kultura przesłuchań półfinałowych, 18 i 25 października zaprezentowało się 10 muzyków: Krzysztof Polnik (akordeon), Oskar Rzążewski (saksofon), Małgorzata Cegielska (flet), Grzegorz Marcinowski (kontrabas), Wojciech Giłka (puzon), Jan Pieniążek (marimba), Eryk Oliwa (klarnet), Hanna Pozorska (skrzypce), Eryk Parchański (fortepian), Kacper Puczko (saksofon).

Występy muzyków oceniało jury w składzie: Klaudiusz Baran – akordeonista i bandoneonista, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Alina Mleczko – saksofonistka, solistka i pedagog oraz Emilia Karolina Sitarz – pianistka i pedagog, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo.

Do finału konkursu, zakwalifikowało się 5 muzyków: Krzysztof Polnik, Oskar Rzążewski, Jan Pieniążek, Eryk Oliwa i Hanna Pozorska.

Krzysztof Polnik, utalentowany i wielce utytułowany akordeonista z naszej szkoły na co dzień pracuje pod kierunkiem Pana Dyrektora Dariusza Baszaka. Możliwość udziału w programie jest wielkim wyróżnieniem i nobilitacją zarówno dla ucznia jak i naszej szkoły.

Wielki finał konkursu Młody Muzyk Roku 2020 odbędzie się już 8 listopada w nowej sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Muzycy spotkają się w finale i powalczą o tytuł najlepszego młodego wirtuoza w Polsce.
Koncert będą transmitować TVP Kultura i TVP Kultura 2 na platformie streamingowej.

Gratulacje, trzymamy kciuki !