Franciszek Wawro Laureatem XX Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej “Pro Bohemia” w zakresie gry na instrumentach dętych blaszanych w Ostrawie – Czechy 2022r.

Wielkim powodzeniem zakończył się debiut naszego trębacza Franciszka Wawro na  XX Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Instrumentów Dętych ”Pro Bohemia”, który odbył się 7-10 kwietnia 2022 roku w Ostrawie – Czechy. Organizatorem w/w konkursu było Janáčkove Konzervatořium w Ostrawie pod patronatem Czeskiego Ministerstwa Kultury.

O prestiżu w/w konkursu świadczy wyborne międzynarodowe Jury któremu przewodniczył świetny instrumentalista, pedagog Konserwatorium w Bratysławie Profesor Ján Budzák ze Słowacji.

II miejsce, jakie w kategorii młodszej otrzymał młody trębacz Franciszek Wawro, jest bardzo prestiżowe i cenne.

Franek na co dzień uczy się pod kierunkiem Pana Franciszka Lotycza, a do powyższego sukcesu w dużej mierze przyczynił się Pan Wojciech Majchrowicz, akompaniując uczniowi, który również został nagrodzony przez Jury specjalnym dyplomem za wyróżniający się akompaniament.

Podziękowania należą się również Radzie Rodziców oraz Stowarzyszeniu Muzycznemu ‘’Symfonia’’ naszej szkoły, które w znacznej mierze zrefundowały wyjazd na w/w konkurs.

Laureatom i nagrodzonym gratulujemy.